مطالب جالب

بیماری های عجیب آدم معروف ها!

معروف
نوشته شده توسط amir me

بعضی از معروف ترین چهره ها با بازی های درخشان در فیلم های ستایش شده دنیا در روزگاری نه چندان دور بسیار خجالتی و ترسو بوده اند؛ تا جایی که برای بیرون رفتن از خانه هم دچار مشکل می شدند.

همیشه همه چیز به همان قشنگی که در ظاهر می بینید نیست. آدم های معروفی که سوار لوکس ترین ماشین ها می شوند و با جت های شخصی خود جزایر زیبای دنیا را برای تعطیلات زیر پا می گذارند گاهی حاضرند تمام زندگی خود را با یک لحظه حال خوب عوض کنند. گاهی به دلیل اختلالاتی که ریشه در کودکی آنها دارد و گاه به خاطر داستان هایی که در جریان ستاره شدن گریبان شان را می گیرد.کافی است چرخی اجمالی در دنیای شخصی این چهره ها بزنید تا ببینید با وجود پول و این همه شهرت هم، همه چیز هم بر وفق مرادشان نیست. آنها هم دچار بیماری ها و مشکلات عجیبی می شوند که بد نیست بعضی از آنها را بدانید.

اما استون، از یک نگرانی ساده تا مختل شدن زندگی

بعضی از معروف ترین چهره ها با بازی های درخشان در فیلم های ستایش شده دنیا در روزگاری نه چندان دور بسیار خجالتی و ترسو بوده اند؛ تا جایی که برای بیرون رفتن از خانه هم دچار مشکل می شدند. یکی از آنها اما استون است که با بازی خیره کننده اش درThe Help و مرد عنکبوتی ۱ و ۲ توانست شهرت و اعتبار خوبی کسب کند اما جالب است بدانید او درکودکی با نوعی اختلال اضطرابی درگیر شده بود که حتی اجازه رفتن به گردش و بازی با همسالانش را هم به او نمی داد اما بی جهت از همه چیز می ترسید، از ارتباطات ساده اجتماعی تا تنها خوابیدن در اتاق خوابش.

اختلال اضطرابی مشکلی است که فرد را دچار تپش قلب، سرگیجه، لرزش و عدم تعادل می کند؛ تا جایی که هر لحظه انتظار می کشد اتفاق بدی بیفتد یا خبر ناگواری به گوشش برسد. همین مساله باعث شد تا مادر اما با مراجعه به یک روانشناس برای درمان او اقدام کند. اما در سن یازده سالگی به توصیه پزشک و خانواده اش وارد دنیای تئاتر شد و برای اولین بار رفتن به روی صحنه و ایستادن در مقابل صدها نفر را تجربه کرد. تجربه ای که او را به بازیگری خوشنام تبدیل و برای مدتی حالش را خوب کرد. با این وجود با گذشت این سال ها مشکل اضطرابی او هنوز هم ادامه دارد. این بازیگر که دیگر جزو پردرآمدترین بازیگران دنیا محسوب می شود مدت هاست برای رسیدن به آرامش خود پول زیادی خرج می کند.

اما استون در آخرین حضور تلویزیونی خود اعلام کرد: « درصد زیادی از خانم ها با اختلال اضطرابی زندگی می کنند؛ گاهی با دوز بسیار پایین و گاه در حدی که زندگی شان مختل می شود اما من مدت زیادی است که برای جنگیدن با آن آماده شده ام و تا بهبودی کامل فاصله ای ندارم اما کلید به دست آوردن آرامشم را در رفتن به یک مشاور خبره، مشغول کردن خود با کارهایی که دوستشان دارم و ورزش کردن می دانم. از طرفی دامن زدن به افکار منفی و گشتن به دنبال ناخوشی های زندگی سمی است که به این سادگی ها از بدن خارج نمی شود. »

احساس می کردم چیزی تا مرگم نمانده

«سلامتی هدیه بزرگ خدا به همه ماست. دیگر حاضر نیستم تحت هیچ شرایطی تا حد مرگ خودم را لاغر کنم. حتی برای پرافتخارترین نقش دنیا.» اینها گفته های مت دیمون است که به خاطر سبک خاص بازی هایش در فیلم های معروف امروز به یک بازیگر پول ساز و حرفه ای تبدیل شده است. او به تازگی از تجربه تلخ سال های پیش خود پرده برداشته است. این بازیگر که بارها در فستیوال های بزرگ جهانی مورد تحسین داوران بوده به تازگی از تجربه تلخ کاهش وزن خود برای یک نقش این گونه می گوید: « نزدیک بود بمیرم! »

مت که به خاطر بازی در فیلم Courage Under Fire ناچار شد وزن خود را از ۸۲ کیلو گرم به ۶۱ کیلو برساند می گوید: « روزهای سختی بود. شش ساعت در روز ورزش کردن در باشگاه و نخوردن خوراکی هایی که دوستشان داری و نوشیدن آب فراوان من را برای بازی در این نقش آماده کرد اما به چه قیمتی ؟ این کاهش وزن وحشتناک برای من با قد ۱۸۰ یک فاجعه بود، تا جایی که هنوز آثار آن با من است. زانو درد شدید بعد از انجام ساعت های طولانی ورزش های سنگین و مشکلات گوارشی هنوز هم به سراغم می آید. من در حال کشتن خودم بودم. اواخر کار هیچ رمقی نداشتم!

سردردهای طولانی ناشی از رژیم بسیار طاقت فرسا شده بود. با وجود اینکه هنوز هم از تجربه بودن در آن فیلم لذت می برم اما گاهی علاقه های ما به قیمت جانمان تمام می شود. از آن زمان به بعد دیگر هیچ رژیمی سختی را قبول نکردم چون دوست دارم هر چیزی را که از خوردن آن لذت می برم بخورم، روزی یک ساعت ورزشی را که دوست دارم انجام دهم و در عین حال وزن ایده آلم را جفظ کنم. حضور من در این فیلم باعث پرش بلند و موفقیتی بزرگ شد اما سلامتم را به خطر انداخت. »

بد غذایی و بی فکرهای سلنا گومز

این چهره که از سن کم به یک نوجوان مشهور و پولدار تبدیل شد در برهه ای از زمان به خاطر اضافه وزن و کم خونی به پزشک های متعددی مراجعه می کرد اما این مشکلات با وارد شدن او به روزگار جوانی و گذر از سن نوجوانی پایان یافت.

سلنا گومز تا همین چند وقت پیش خوراکی هایی چرب و پر ضرر می خورد و برای فرار از ورزش کردن به خانه دوستان صمیمی اش می رفت. شکلات های رنگارنگ و خوردن تنقلات باعث شد تا سال گذشته به خاطر مسمومیت پایش به بیمارستان باز شود و چند روزی را مهمان تختخواب باشد. اما این داستان مدت زیادی طول نکشید و زمانی که پزشک در مورد مصرف قرص های آهن، خوردن سالاد و سبزیجات و نوشیدنی های تازه به سلنا هشدار داد، سبک زندگی این چهره هم تغییر کرد. همین مساله باعث شد تا سلنای ۲۱ ساله امروز به دختری شاداب و سرزنده تبدیل شود و ورزش را بعد از موسیقی دوست داشتنی ترین سرگرمی خود بداند. او به تازگی به سبک زندگی اشتباه و بی فکری های خودش اعتراف کرده و در مورد تصمیمات جدیدش می گوید: « من غذا می خوردم اما هر چیزی که می خوردم مضر بود و برای سلامتی یک خانم آن هم در سنین رشد پرخطر و چاق کننده محسوب می شد.

جایگزین کردن ماهی، تخم مرغ و شیر به جای انواع فست فود، کره بادام زمینی با موز و شکلات های فراوان باعث شد تا برای رسیدن به وزن ایده آل یک پله به هدفم نزدیک تر شوم. البته خوردن نمک فراوان در غذا و خوراکی ها هم آسیب جدی به پوست و موی من وارد می کرد که بعد از تشخیص پزشک به موقع مهار شد. همه خانم هایی که در سنین من و یا کمتر هستند باید مراقبت های لازم را از همین سن کم شروع کنند و عادت های اشتباهشان را تغییر دهند.»

ثبت نظر